Úterý, 28 března, 2023
události
DomůRady a NávodyZlaté mléko pomůže s mnoha neduhy

Zlaté mléko pomůže s mnoha neduhy

- Reklama -aktualita

Zdraví nás občas potrápí, pokud jsou to jen drobnosti. Mávneme nad nimi rukou, když se ale opakují, nebo se ozývají často, snažíme se dělat vše pro to, abychom se těchto nepříjemných starostí zbavili. Příznivé účinky na naše zdraví má horký nápoj, kterému se pro jeho barvu říká zlaté mléko.

Vůně dálek pro zdraví

Na to, že nás občas pobolívají záda, ozve se bolest hlavy nebo máme problémy se spánkem, jsme si většinou zvykli, přičítáme to stresu a přepracování a doufáme, že se jen jedná o něco, co brzy přejde. Když jsou ale zdravotní komplikace dlouhodobé, začneme hledat více možností, jak jim předcházet. Zlaté mléko znali jako nápoj už ve starověké Indii a využívali jeho blahodárné účinky na lidský organismus při pravidelném popíjení. Hlavní složkou je kurkuma, koření, které má jasně zlatožlutou barvu a někdy se tak můžeme setkat i s výrazem kurkumové mléko. Kromě kurkumy obsahuje také zázvor, pepř, skořici a doslazuje se medem.

Pro snadnější usínání

V kombinaci s horkým mlékem vzniká nápoj vynikající chuti, který je velmi bohatý na antioxidanty, působí protizánětlivě a také zlepšuje imunitu. Vliv má na klouby, působí příznivě na trávicí systém, zmírňuje nadýmání i křeče. Při popíjení zlatého mléka k večeru využijeme také jeho relaxační účinky, lépe usneme a kvalita spánku bude také lepší. Zlaté mléko pomáhá předcházet srdečním onemocněním, podporuje také funkce mozku a zlepšuje paměť, snižuje hladinu cukru v krvi i cholesterol.

Na zlaté mléko recept není složitý, potřebné suroviny společně svaříme, přecedíme a nápoj je hotový. Využít také můžeme rychlejší variantu, hotové směsi určené pro přípravu zlatého mléka, které se jednoduše rozmíchají v horkém mléce a nápoj je hotový.

Pravidelné popíjení zlatého mléka pomůže našemu fyzickému i psychickému zdraví. Je hřejivý, hodí se na rozjasnění podzimních dní plných mlh a dešťů a příznivě ovlivňuje mnoho funkcí v našem těle.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel