Úterý, 6 června, 2023
události
DomůMagazínŠpanělsko se zatím nechystá zavádět celostátní opatření proti omikronu

Španělsko se zatím nechystá zavádět celostátní opatření proti omikronu

- Reklama -aktualita

Španělský premiér Pedro Sánchez prozatím vyloučil opětovné zavedení celoplošných omezení v reakci na šíření nové koronavirové varianty omikron.

Informovala o tom ve středu agentura AP.

Premiér s odvoláním na oficiální údaje zdůraznil, že ačkoli se omikron šíří rychleji než předchozí varianty, obecně vyvolává mírnější příznaky.

Španělské zdravotnictví proto podle něj není vystaveno takové zátěži jako v prvních fázích pandemie. Premiér rovněž připomněl, že v zemi je proti koronaviru očkováno více než 80 procent obyvatel.

„Je jasné, že jsme v zásadně odlišné situaci,“ řekl premiér během koncoroční tiskové konference. „Jsme lépe připraveni čelit variantě omikronu,“ dodal.

„Před náporem Covid-19, který v současnosti zažíváme, máme jistoty, které jsou podpořeny vědeckými poznatky i naší vlastní zkušeností,“ napsal Sánchez na Twitteru, přičemž zdůraznil důležitost očkování, preventivních opatření a jednotného postupu zainteresovaných institucí.

Panel sestávající z vedoucích představitelů jednotlivých španělských autonomních společenství a zdravotnických úřadů se bude zabývat návrhem na zkrácení povinné izolace pro osoby, které mají pozitivní test, ale neprojevují se u nich příznaky onemocnění CovidŠ-19.

Španělské úřady by tuto izolaci chtěly zkrátit na 10 dní. Takový krok již učinily další země včetně Řecka a USA, připomíná AP.

Premiér v úterý na Twitteru napsal, že 80 procent obyvatel Španělska ve věku nad 60 let je již očkováno i třetí dávkou vakcín, což představuje více než 13 milionů lidí.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel