Úterý, 6 června, 2023
události
DomůRady a NávodyRada od ženy, která přežila španělskou chřipku, Covid a dvě rakoviny

Rada od ženy, která přežila španělskou chřipku, Covid a dvě rakoviny

- Reklama -aktualita

Za vysoký věk děkuje imunitě a vínu.

Dnes již 102-letá žena z New England byla teprve miminko, když během pandemie v roce 1918 překonala těžký průběh španělské chřipky. Nyní, o století a dvě překonány rakoviny později, se Schappalsová zotavila iz onemocnění Covid-19 během pandemie v roce 2020.

Schappalsová – irská katolička s mimořádným smyslem pro humor – je nejstarší obyvatelkou domova pro seniory ve městě Nashua v americkém státě New Hampshire.

„Nemyslím si, že jsem stará,“ řekla Schappalsová. Jelikož má vážné potíže se sluchem, rozhovor sporostredkovala její dcera Julia Schappalsová.

Matka příroda na ni zapomněla

Julia má 68 let a svoji mámu považuje za houževnatou a tvrdou, příkladnou bojovnici. Je anomálií, ale nejen pro její vysoký věk.

„Opravdu si myslím, že mě chřipka roce 1918 zocelila po všech stránkách.“
MILDRED GERALIDINE „GERRI“ SCHAPPALSOVÁ

Schappalsová si v průběhu života nijak zvlášť nechránila zdraví. Její imunita se však zdá neprůstřelná. Prý za to může pandemie z roku 1918, říká její dcera.

Julia si nedokáže vybavit ani jednu příležitost, kdy by matka trpěla některým z respiračních onemocnění, jako jsou nachlazení či chřipka. Gerri Schappalsová dokonce pohrdala každým, kdo onemocněl.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel