Úterý, 28 března, 2023
události
DomůRady a NávodyPlazmová svářečka – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

Plazmová svářečka – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

- Reklama -aktualita

Plazmová svářečka, mnohdy též označována jako plazmová řezačka, slouží k tavení materiálů. Její využití je univerzální, hodí se pro hobby i profesionální oblasti. Nabízí přitom řadu výhod, díky kterým je velmi oblíbená.

Řezání plazmou

Plazmová svářečka umožňuje tavení mnoha různých materiálů. Při řezání plazmou lze snížit náklady, a přitom výrazně zvýšit rychlost a kvalitu řezání. Plazmové řezání nabízí mnohem vyšší rychlost oproti řezání kyslíkem, zejména u tenkých a středně tlustých materiálů. Kvalita řezu je vysoká, díky snížení vneseného tepla do materiálu se zároveň snižuje pravděpodobnost vzniku deformací materiálu. Bez problému zvládnete vyřezat i složitější tvary.

Vhodné materiály

Plazmový řezací stroj lze využít pro řezání neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů. Pro svůj provoz potřebuje pouze elektřinu a stlačený vzduch, obejdete se tak bez speciálních plynů. S využitím metody přeneseného oblouku lze řezat všechny vodivé materiály. Ovšem řezačku lze nastavit také tak, aby fungovala bez přeneseného oblouku. Pak umožňuje dělení také nevodivých materiálů. Problémem není ani hliník či vysokolegovaná ocel. Kvalita materiálu navíc nehraje roli, řez je kvalitní i při porušení povrchu, jeho oxidaci či nalakování.

Výběr plazmového řezacího stroje

Pokud vybíráte plazmovou řezačku, je vhodné zaměřit se na několik základních parametrů. Vhodnou volbou je plasmová svářečka se zabudovaným kompresorem, abyste nemuseli shánět externí zdroj vzduchu. Pozornost věnujte také maximální tloušťce řezu, rozsahu řezacího proudu a tlaku řezu. Některé řezací stroje v sobě zahrnují také svářečku, jsou tak určeny pro dělení i svařování materiálů.

Plazmová řezačka je efektivním nástrojem, který umožňuje dělení, či případně svařování mnoha různých materiálů.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel