Úterý, 28 března, 2023
události
DomůRady a NávodyJak užívat DMSO?

Jak užívat DMSO?

- Reklama -aktualita

Získává se ze dřeva jako sekundární produkt při výrobě celulózy a je to přírodní čirá tekutina fungující jako rozpouštědlo. Přesto je pro náš organismus velmi prospěšná a má na něj blahodárné účinky. Jak DMSO užívat?

Objeveno bylo DMSO už v 19. století a nejspíše náhodou. V technické kvalitě se využívá v průmyslové výrobě, pokud jej ale vyčistíme na farmaceutickou kvalitu, může být velkým přínosem pro naše zdraví. Je to dobře snášený, a přitom velmi rychle působící prostředek pro řešení akutních traumat a zánětlivých onemocnění. DMSO potlačuje záněty, mírní bolest, snižuje otoky a podporuje hojení ran, nejen proto je často využíván při zranění sportovců a také při revmatických a degenerativních onemocněních. Používá se v kombinaci s různými látkami, oleji nebo jako roztok. Ten může mít různé koncentrace a záleží na tom, zda ho chceme použít na vnější užití nebo plánujeme pro DMSO vnitřní použití. Síla roztoku se liší dle závažnosti onemocnění a samozřejmě je vhodná i konzultace s lékařem, pokud se jedná o závažnější nemoci.

Mnoho uživatelů řešilo především bezpečnost použití a správné dávkování pro DMSO. Proto vznikla kniha, kterou sepsal RNDr. Hartmut Fischer a zaznamenal do ní, jak užívat dmso včetně různých informací, podrobných návodů, rad a tipů. Podle tohoto návodu se například 80procentní roztok používá na kožní problémy a bradavice a jednoprocentní roztok lze aplikovat do očí jako kapky. Možnosti využití DMSO jsou však mnohem širší, napomáhá k nastartování regeneračních procesů v těle.

Před jakoukoliv aplikací bychom měli mít jistotu, že na užívaný prostředek nemáme alergii, proto bychom měli čisté DMSO v malém množství, což jsou jedna až dvě kapky, nanést na paži a rozetřít. Pokud se během několika hodin neprojeví žádné alergické projevy, lze DMSO nadále aplikovat a využívat jeho blahodárné účinky.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel