Úterý, 6 června, 2023
události
DomůMagazínČeská vláda chce dvakrát týdně testovat všechny zaměstnance

Česká vláda chce dvakrát týdně testovat všechny zaměstnance

- Reklama -aktualita

Firmy v Česku by měly od 17. ledna dvakrát týdně testovat na koronavirus všechny pracovníky i očkované.

Oznámil to dnes ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, uvedly zpravodajské portály iDNES.cz a Novinky.cz.

Dosud se ve firmách testovali pouze neočkovaní zaměstnanci. Tento návrh musí ještě projednat tripartita a zástupci zdravotních pojišťoven.

Válek dále oznámil, že očkování posilující dávkou vakcíny proti koronaviru bude od 4. ledna umožněno všem občanům nad 18 let. Lidé nad 30 let mají možnost požádat o posilující dávku vakcíny již od 27. prosince.

Válek už před vánočními svátky avizoval, že by měla být dostupná data z Velké Británie a Dánska týkající se vlivu koronavirové varianty omikron na ty, kteří nejsou očkováni třetí dávkou.

Válek předpokládá, že nová pandemická vlna způsobená nakažlivější variantou omikron bude v Česku vrcholit na přelomu ledna a února. Podle modelu testování, který ministr prosazuje, by to znamenalo u každého zaměstnance osm testů v lednu a šest v únoru.

V současné době se musí testovat pouze zaměstnanci, kteří nemají dokončeno očkování nebo za poslední pololetí nepřekonali onemocnění Covid-19. Testování je povinné jednou týdně.

Nové opatření by se podle Válka nevztahovalo na zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří se testují v jiném režimu.

Firmy by měly mít možnost z fondu prevence zdravotních pojišťoven čerpat příspěvek 60 korun (2,4 eura) na test, připomínají Novinky.cz.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel